Facebook

Facebook Kullanıcı adını geriye almak!

Facebook Kullanıcı adını geriye almak!

Facebook kullanıcı adları vardır.

Örneğin facebook.com/gurmex adresindeki gurmex kısmı sizin kullanıcı adınızdır. Neyse efendim uzatmayalım  çok önceden gurmex kullanıcı adını almıştınız ve o profiliniz kapanmıştı. Bir kullanıcı adını 2 kere alamazsınız! Yani gurmex kullanıcı adını yeni açtığınız Facebook sayfanıza alamamaktasınız. Neden bu kadar önemli kullanıcı adı derseniz:

Şimdi Facebook sayfanızın adresi facebook.com/pages/gurmex/110008219098839 böyle mi görünse daha iyi facebook.com/gurmex diye mi?

Uzatmayalım dedik ama hala uzatıyorum:)

Neyse Facebook’a mail attın, böyle böyle kardeşim ben daha önce gurmex kullanıcı adını almıştım şimdi ki sayfama alamıyorum bu benim resmi Facebook sayfamdır lütfen kullanıcı adımı bana verin yoksa çok fena olur (ne abarttım ama!).

Böyle 3-4 kez yollayın olmaz falan filan diyeceklerdir ve daha sonra göreceksiniz ki sayfanızın adresi facebook.com/gurmex olmuş.

Çok basit bir mevzu gibi gelebilir fakat ileriye dönük olması muhtemel atılımları tahmin edemediğimizden kendi isminizi kontrol altında tutmanız gerekli olacağı kanaatindeyim. Yani bir bakıma dijital emlak olarak görmelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.