Facebook

Facebook Sayfaları (Timeline) Zaman Tüneline Geçiyor

Facebook yönetimi sayfalara bilgilendirme gönderdi. 30 Mart 2012 tarihinde tüm Facebook sayfalarının yeni tasarıma geçeceğini belirtip yeni tasarımı gözden geçirmemiz için bizlere izin verdi. Gözden geçirdiğimizde yeni tasarımın profillere gelen zaman tüneliyle aynı olduğunu görüyoruz.

Sayfalara gönderilen bildirim (resmi büyütmek için üzerine tıklayınız).

Facebook sayfaları 30 Mart itibari ile tasarımı zaman tüneline geçecek. Sayfanızda zaman tünelinin nasıl duracağını görmek için “Gözden Geçir” butonuna tıklayabilirsiniz. Sayfanızı zaman tüneline geçirdikten sonra tekrar eski haline getirebilmek için 3. maddeyi uygulayın. Eski tasarıma dönseniz bile 30 Mart tarihinde zorunlu olarak yeni tasarıma geçeceğinizi unutmayın. Eğer tasarımı sevdim böyle kalsın diyorsanız “Şimdi Yayınla”ya tıklayarak yeni tasarıma geçin.

Facebook sayfamı yeni tasarıma geçirip denemek istedim. İşte yeni tasarımlı Facebook sayfalarının görünümü. Yönetici paneline bakacak olursak bildirimleri, sayfamızı beğenen kişileri görebiliyoruz. Üstteki “Yönet” menüsünden sayfayı düzenle, yaptıklarının dökümünü kullan, Facebook’u sayfa ismi ile kullanma seçeneğini ve sayfadan engellediğimiz kişilerin listesini görebilir, buradan engellerini kaldırabiliriz. ”Hayranlarını Arttır” menüsünden sayfanızı arkadaşlarınıza davet edebilirsiniz. Bu davet işlemini buradan sadece sayfa yöneticileri yapabiliyor. Eğer diğer üyelerde davet edebilsin diyorsanız yapılan özel davet et uygulamalarına göz atabilirsiniz. Yine bu menüden sayfayı paylaş ve reklam oluştur seçenekleri bulunuyor. ”Yardım” menüsünden yardım konularını görebilirsiniz. Daha fazla ayrıntılı bilgi için Facebook’un hazırladığı sayfayaya göz atabilirsiniz. Bu değişim ile ilgili görüşlerinizi alttan yorum olarak bizlerle paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.