Facebook

Facebook Kapak Fotoğrafları Kuralları

Facebook sayfalarıda profiller gibi yeni tasarıma (zaman tüneli – timeline) geçmeye başladı. 31 Mart’ta tüm Facebook sayfaları otomatik olarak yeni tasarıma geçti. Bu yazımda bilmeyenlerimizinde olduğunu düşünerek Facebook kapak fotoğrafları kurallarından bahsedeceğim. Sayfalarımızın en üstünde yer alan kapak fotoğraflarında temel kural olarak  internet site adresi, e posta adresi veya “indirim haberleri”, “internet sitemize uğrayın” gibi sloganlar bulundurmak yasaktır. Bir gün sayfam neden kapandı dememeniz açısından bunları göz önünde bulundurmanız iyi olacaktır.
Facebook’un kapak fotoğrafları ile ilgili kuralları;

Sayfanızı temsil eden benzersiz bir görüntü kullanın. Bu, popüler bir menü öğesinin fotoğrafı, albüm çalışması veya ürününüzü kullanan insanların bir resmi olabilir. Yaratıcı olun ve kitlenizin olumlu tepki göstereceği resimlerle deneme yapın.

Kapak fotoğrafları 851×315 ölçülerinde en az 399 piksel genişliğinde olmalıdır ve aşağıdakileri içermemelidir:

  • “%40 indirim” veya “İnternet sitemizden indirin” gibi fiyat veya satış bilgileri
  • İnternet adresi, e-posta, posta adresi gibi iletişim bilgileri veya Sayfanızın Hakkında kısmında olması gereken diğer bilgiler
  • Beğen veya Paylaş gibi kullanıcı arayüzü unsurlarına ya da diğer Facebook site özelliklerine referanslar
  • “Şimdi satın alın” veya “Arkadaşlarınıza söyleyin” gibi eylem çağrıları

Kapak fotoğrafları herkese açıktır, yani seçtiğiniz resmi herkes görebilir. Kapaklar yanıltıcı, aldatıcı veya yanlış yönlendirici olmamalıdır ve üçüncü şahısların fikri mülkiyet haklarını ihlal etmemelidir. İnsanları kapak fotoğrafınızı kişisel zaman tünellerine yüklemeye teşvik edemezsiniz.

Örnek Facebook zaman tüneli kapakları:

 

2 Comments

  1. istediğimiz resmi koyamıyoruz piksel yuzunden bence ççok saçma

  2. Bir standart yakalamak açısından böyle bir uygulama yapılması daha sağlıklı olduğunu düşünüyorum. Farklı ölçülerde ve çözünürlüklerdeki resimler kapak bölümünüzün şekilsiz veya kötü bir görüntü almasına sebep olabilir. Çeşitli fotoğraf programları ile resimlerinizin ölçüleri ile oynayarak standart hale getirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.