Adwords

Google Adwords Yanlış Bilinenler

Bağlantı Ücreti yok !
Google Adwords sponsor bağlantı hizmeti için başvurunuzu yaparken sizden bağlantı ücreti talep eden firmalara inanmayınız. Google Adwords sisteminde “Bağlantı veya Başlangıç Ücreti” diye birşey yoktur. Size sponsor bağlantı hizmeti sunan firma bağlantı veya başlangıç ücreti istiyorsa bu ödemeyi firmanın yarattığını ve vereceğiniz ücretin Google’a değil firmaya gideceğini bilin. Google Reklam hizmetini profesyonel danışman firmalardan alırsanız bu şekilde bir giriş/başlangıç/bağlantı ücreti ödemezsiniz, yatırdığınız miktar aynen reklam bütçenize yansıtılır. Aynı zamanda profesyonel danışman firmanın size diğer bir artısı da fatura olacaktır. Çünkü google hizmet bedelleri karşılığında fatura vermemektedir.

Kontör Ücreti yok !
Google Adwords sisteminde “Kontör” diye bir kavram yoktur. “Kontör” alışı-satışı yaptığını ifade eden firmalara inanmayın. Google Adwords tamamen bağlı bulunduğu ülkenin para birimine göre işleyen bir sistemdir. Reklamınızda bulunan her anahtar kelime tıklandığında kontör değil TL ödersiniz. “Kontör” sadece ve sadece Türkiye’de Google Adwords danışmanlığı yapan firmaların ürettiği ve fiyatlandırmasını kendilerine göre yaptığı sanal bir araçtır. Tüm Dünyada sistem kontör ile değil para birimleriyle yürütülür.

Vereceği Hizmetin Sonuna Kadar Arkasında Olan Şirketlerle Çalışın!
Google Adwords Qualified Professional sertifikasına sahip ve bu sertifikanın gerektirdiği sorumluluğun bilinciyle size Google Reklam hizmeti sunan şirketlerle çalışın. Reklamınızı 15 Dakikada değil, internet sitenizin tamamını inceleyerek, pazarlama stratejilerinizi göz önünde bulundurarak, titiz ve özenli bir biçimde hazırlayan, Google Adwords sisteminin sunduğu tüm araçları kullanarak reklamınızı size en fazla geri dönüş sağlayacak ve en düşük maliyetlerde olacak biçimde optimize eden şirketleri tercih edin. Unutulmamalıdır ki Google Reklamları ancak profesyonellerin elinde hazırlandığında gazete ve televizyon reklamcılığından çok daha etkili bir sistemdir.

Ücretsiz Google Analytics Hizmeti !

Google Analytics internet sitenize sadece Google reklamlarından gelen ziyaretçileri değil, sitenize gelen tüm ziyaretçilerin detaylı istatistiklerini tutan ve raporlayan bir hizmettir. Google bu hizmeti tüm internet sitesi sahiplerine ücretsiz olarak sunmaktadır. Google Adwords danışmanlığı yapan firmalardan bazıları Google’ın ücretsiz sunduğu bu hizmeti belirli bir ücret karşılığında size satmaya çalışmakta veya zaten ücretsiz olan bu hizmeti size paralı bir hizmetmiş gibi gösterip sözde kampanyalarla gözünüzü boyamaya çalışmaktadır. Google Adwords kullanan müşterilerine ücretsiz Google Analytics hizmeti sunan ve bu detaylı raporlardan faydalanmanızı sağlayan şirketler mevcut. İnternet sitenize hangi şehirlerden ne kadar insan giriyor, hangi arama motorundan hangi kelime arayarak size ulaşıyorlar, veya hangi siteden ne kadar ziyaretçi alıyorsunuz, bu gibi bilgilerin hepsini Google Analytics hizmeti sayesinde düzenli olarak raporlayabilir, reklam performansınızı ölçebilirsiniz.

Gerçek Google Adwords Profesyonellerinden Hizmet Alın!
Piyasada Google-Reklam danışmanlığı yapan birçok firma Google Adwords profesyoneli olduğunu iddia etmesine rağmen internet sitelerinde “Google Adwords Qualified Professional” logosu bulundurmamaktadır. Bu logoyu bulunduran bazıları da sadece diğer firmaların internet sitelerinden logoyu kopyalamaktadırlar. Bir firmanın sertifikasının gerçekten bulunup bulunmadığını anlamak için sitedeki logonun üstüne tıklamanız ve yeni açılan penceredeki sayfanın adresinin https://adwords.google.com/select/ProfessionalStatus..” şeklinde bir adres olduğunu kontrol etmeniz yeterli olacaktır. Bu adres dışında başka bir adres görürseniz o firmanın sertifikası yok demektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.