E-Ticaret

Neden E-Ticaret ?

Neden E-Ticaret?

Doğanın bir kanunu olan Gelişim, günümüz ticaret hayatında da bir mecburiyet olarak karşımıza çıkıyor. Her geçen gün biraz daha sınırlarını zorlayan iş dünyası, günün gerek ve gereksinimlerine ayak uydurulamadığı takdirde kimseye şanslı davranmıyor.

Esnaflık anlayışının miadını doldurmasıyla ortaya çıkan müteşebbislik kavramı, ticaret hayatını rekabete endekslemiştir. Artık, küçük ve orta ölçekli kurumlar bulundukları sokak ve dar vitrinleriyle ticari faaliyetlerini yürütemeyeceğini hisseder hale gelmiştir. Alternatif tanıtım yolları, reklam ve pazarlama teknikleriyle pazarda kendilerine yer edinmek isteyen müteşebbisler, doğal bir reaksiyon olarak kalite ve standartlarını da yükseltmiş, tüketicileri kendilerine yöneltmenin pek çok yolunu keşfetmiştir.

Bilişim ve İnternet Teknolojileri de bu alternatifler içerisinde en çok tercih edileni ve en hızlı sonuç getirenidir. Öyle ki, basit bir web sayfası doğru strateji ve planlama ile kurumun hedeflerini, vizyonunu ve gelirlerini tahmin edildiğinden çok daha yukarılara taşımaktadır. Kurumunuz hakkında bilgiler verdiğiniz, iletişim adreslerini belirttiğiniz web sayfaları tüketiciler için artık cazibesini yitirmiş çağın gerisinde kalarak ihtiyaçları karşılamaktan uzak hale gelmiştir.

Günümüzde pek çok kurum, faaliyetlerini hedef kitlelerine daha hızlı taşımak, ürün ve hizmetlerini detaylarıyla sunmak amacıyla bilişim ve internet teknolojilerinden istifade etmekte, web sayfalarını broşür olmaktan öteye taşıyarak interaktif hale getirmeye, geliştirmeye yönelmektedir.

Düşününki Web siteniz ;

Ürünleriniz ve hizmetlerinizi internet ortamında sunan, adeta bir pazarlama görevlisi gibi web sitenizi her ziyaret eden kişi ile ilgilenip tüm portföyünüzdeki ürünleri detaylarıyla anlatan, ödeme alternatifleri sunan, satış yapan, günün 24 saati açık bir internet şubesi haline geliyor.

Üstelik müşterileriniz bu hizmeti evlerinden yada ofislerinden zahmetsizce gerçekleştirebiliyor.

E-Ticaret, tüm alternatifleri arasında en hızlı sonuç veren, en etkili çözüm olması sebebiyle pek çok kurum, kuruluş ve müteşebbisler tarafından olmazsa olmaz olarak nitelendirilmektedir.

E-Ticaret ve hizmetler ile ilgili daha detaylı bilgi edinmek için bize ulaşınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.