Yaşam

QNB Finansbank Komisyon ve Ücretler ile ilgili Tefecilik

QNB Finansbank Komisyon ve Ücretler ile ilgili Tefecilik

QNB Finansbank Komisyon ve Ücretler ile ilgili olarak kaleme aldığım bu makalede Finansbank komisyon oranları, Finansbank komisyon ve ücretler, Finansbank faiz oranları, Finansbank faiz soruları, Finansbank yurtdışı para gönderme, Finansbank yurtdışı para alma, Finansbank yurtdışı gelen havale komisyon, Finansbank ürün ve hizmet ücretleri ile ilgili olarak yaşadığım ahlaksızlığı yazdım.

QNB Finansbank‘ın maaş müşterisiyim. Danimarka‘dan tarafıma küçük bir proje sebebiyle 100 euro para gönderildi fakat bu parayı alabilmem için ekstradan bir Euro hesabımın olması gerekiyormuş. Dolayısıyla QNB Finansbank müşteri hizmetleri tarafından arandım ve bana bir miktar para gönderildiği ve Euro hesabım olmadığı için paranın askıda olduğu bildirildi. Bende maaş müşterisi olduğumu mevcut hesaplarımdan birine göndermelerini rica ettim. Fakat müşteri temsilcisi Euro hesabım olmadan parayı alamayacağımı söyledi (Bu da farklı bir dolandırıcılık yöntemi sizlere her para birimi için ayrı hesap açtırıp tokatlıyorlar). Hesabı açabileceğimi fakat bu hesap için herhangi bir QNB Finansbank Komisyon ve Ücretler, faiz, masraf veya hesap işletim ücreti ödeyip ödemeyeceğimi sordum. Böyle bir ödemenin olmayacağı müşteri hizmetleri tarafından söylendi.

Buraya kadar hiç bir sorun yok hemen Euro hesabını açtım fakat 100 Euro olarak yatan para hesabıma 92 Euro olarak geçti. Sebebini sorduğumda arada transferi gerçekleştiren aracı bir kurumun olduğu ve kesintinin o sebepten kaynaklandığı söylendi. Hadi 8 Euro’yu aracı kurum kesmiştir olabilir dedim ve buraya kadar yine sesimi çıkartmadım. Ardından 20,19 Euro’luk bir kesinti daha olunca benim şalterler elbette otomatikman attı. Neymiş efendim QNB Finansbank Komisyon ve Ücretler artı hizmet bedeliymiş. Ulan arada transferi gerçekleştiren yani özetle işin hammallığını çeken kurum bile 8 Euro kesmiş siz ne yaptınız ne hizmet verdiniz de paranın %30’undan fazlasını kestiniz edepsizler!!!

QNB Finansbank Komisyon ve Ücretler ile ilgili kestiği parayı aşağıda ekran görüntüsünde görebilirsiniz.

Finansbank Komisyon ve Ücretler

QNB Finansbank Komisyon ve Ücretler ile ilgili yaptığı hırsızlık..

Danışıklı dövüştüklerini bilmeme rağmen yinede Şikayet var vari bir kaç siteye şikayet ettim ve elbette sözde müşteri ilişkileri tarafından arandım. Arandığımda klasik bla bla açıklamaları ve masallarını dinledim. Özetle bu kesintinin bir QNB Finansbank Komisyon ve Ücretler olduğu QNB Finansbank web sitelerinde Ürün ve Hizmet Ücretleri menüsünde detaylarının yazıldığı belirtildi.

Bende QNB Finansbank web sitesinin altını üstüne getirdim ve detaylı olarak bu QNB Finansbank Komisyon ve Ücretler kısmını inceledim. Fakat benden kesilen tutara 2 üniversite bitirip üzerine master yapmama rağmen bir türlü ulaşamadım. Müşteri hizmetleri ile tekrar görüştüm bana bu kesintinin detaylarını vermelerini söyledim. Beni daha sonra arayacaklarını söyleyip kapattılar. Günler geçmesine rağmen bu mesnetsiz kesintinin detaylarına ve açıklamasına ulaşamadım. Hesabıma altı üstü bir 100 euro gelmiş ve arkadaş sen bunun 21 euro’sunu kesiyorsan bunu detaylarını bana bildirmek ve gerekirse bana e-dekont göndermek zorundasın!..

Verdikleri linki ve QNB Finansbank Komisyon ve Ücretler ekran görüntüsünü aşağıya ekliyorum.

http://www.qnbfinansbank.com/bankacilik/para-aktarma.aspx

Finansbank Komisyon ve Ücretler

QNB Finansbank Komisyon ve Ücretler

QNB Finansbank web sitesinde Ürün ve Hizmet Ücretleri > Para Aktarma İşlemleri > Swift > Gelen Yurtdışı YP Havalenin Ödenmesi kısmında yer alan Diğer Hesaplara Gelen Yurtdışı YP Havale nin benim işlemime ait komisyonları yazdığını söylediler. Güler misin ağlar mısın şaka gibi yaa!!!

0.5 azami oran ile 21 Euro’yu nasıl hesapladığınızı çok merak ediyorum sayın QNB Finansbank!!!

O kadar öfkeli ve sinirliyim ki daha sonra bana bir mail veya sms geldi detaylarını hatırlamıyorum. Tek hatırladığım “maalesef şikayet ve talebiniz olumsuz sonuçlanmıştır.” şeklinde olmasıydı.

Allah sizin bin türlü belanızı versin!.. Ben 100 euro ile zengin olmayacağım gibi fakirleşmeyeceğim de.. Ama sizin bu usulsüz tavrınız ve ahlaksızlığınızın peşini de asla bırakmayacağım.

Gerekirse bu uğurda 100’lerce euro harcayıp bu edepsizliğinizi size ödeteceğim.

Yaptığım ilk iş yüksek limitli KMH hesabımı kapattırmak oldu. Maaş müşteriniz olmasam hesabımı da kapattırırdım fakat yakın zamanda ondan da kurtulacağım şüpheniz olmasın!.

Bir nebze de olsa içimi döktüm ohh olsun!!

Siz siz olun bu milenyum tefecilerine paranızı kaptırmayın!..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.