Teknoloji

iPhone 4S’e iOS 8 Yüklenebilir mi?

iOS 8 güncellemesi ile birlikte en çok merak edilen konulardan biri de iPhone 4S’in bu güncellemeyi kaldırıp kaldırmayacağıydı. Genellikle eski modellere şahsen ben güncelleme yapmamanızı tavsiye ediyorum. Fakat Apple tarafından iOS 8 güncellemesinin iOS 7 kadar ağır olmayacağı, güncelleme gelen telefonların rahat bir şekilde kullanılabileceği yönünde bir bilgi paylaşıldı . Fakat güncellenmiş bir iPhone 4S’in uygulama açma sürelerine baktığımız da bu olayın tersini görüyoruz.

iphone-4s-ios8-yüklenmeli-mi-1

Benim tavsiyem bundan bir kaç hafta sonra gelecek olan iOS 8.1 güncellemesi ile birlikte iPhone 4S’inizi yükseltmenizdir. Şimdilik telefonda içinde bulunduğundan daha fazla işlemci yükü istiyor gibi gözüküyor.

Kurulum yapanlardan gelen bazı yorumlar ise şöyle;
kurulum şimdi bitti. çok pişman oldum aşırı takılma yapmaya başladı. extra bi özellik göremedim. ekran kartı yüklenmemiş pc gibi oldu (DH – Stranqer)
◾iOS 7 ile 8 arasında dağlar kadar fark yok bende daha hızlı çalıştı diyebilirim bence kur. (DH – Mert38Osman)
◾itunes ile güncelleştirmenizi ben şahsım olarak yapmayın diyorum çünkü itunes olarak yapılan güncellemeler pek verimli olmuyor sağlıklı değil diğer yolu denemenizi tavsiye ederim.
Birde bazı arkadaşlarımız yazmışlar donma kasma vs gibi sorunlarla karşılaşıyoruz diye böyle bir şey daha yok şahsım adıma daha yaşamadım ilk açıldığında telefon kasmaları farkettim o yüzden telefonunuzu yeniden başlatıp bekleyin bu bir yazılım bi entegre olsun telefona 10 dk içinde kasmalar donmalar olmayacaktır. (DH – Tolgahan)

2 Comments

  1. iphone 4s almayi dusunuyorum suan icin bu fiyatta(1 milyar) alabilecegm yada istedigim bi telefon oldugunu dusunmunmuyorum.öneriniz nedir almalimiyim? ios 8 guncellemesini ypmadan kullansam? smdiden gozum korktuda

  2. Merhaba Begüm Hanım,
    Iphone 6 hariç, Iphone 4S bence Apple’ın en kullanışlı ve zarif telefonu. Güncelleme yapmadan da kullanabilirsiniz ben şuanda kullanıyorum. Sorun olacağını düşünmüyorum. Alternatif telefon önerisinde bulunmamı isterseniz LG G2, Samsung Note II önerebilirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.