Hosting

Hosting Paketleri ve Fiyatları Nasıldır?

Hosting Fiyatları

Türkiye’ de yayın yapacak olan kurumsal bir firmanın web sitesi için hosting fiyatları ortalama 50 $ ile 250 $ arasında değişmektedir. Piyasada bir çok bireysel hosting satan firma mevcuttur. 10 $ ile 50 $ arasında değişen hosting fiyatları daha çok bireysel internet sitesi sahiplerine hitap etmektedir. Bu nedenle firma sitesi yayınlamayı düşünüyorsanız kurumsal hosting hizmeti veren firmalardan fiyat almanız sizin için daha sağlıklı olacaktır.

Hosting hizmeti bireysel ve kurumsal olarak iki farklı şekilde sunulmaktadır. Kurumsal hosting sitelerinin barındığı sunucular çok daha yüksek performansa sahip ve çok daha yüksek güvenlikte çalışmaktadır. Bu nedenle kıyaslama yaparken fiyat aldığınız hosting firmasının bireysel ve kurumsal hostingleri aynı sunucuda barındırmadığına dikkat edin.

Hosting fiyatları yıllık olarak talep edilmektedir. Bunun amacı hosting’inizin sürekli bakım ve server desteği gibi verilecek hizmetlerden dolayıdır. Eğer 2. yıl hosting ücretinizi ödemezseniz, web sayfanızın yayını durur mail gönder al yapamazsınız. Hosting ücreti bir kereye mahsus ödenen bir hizmet değildir. Hiçbir kurum 10 yıldan fazla süre ile hosting satmamaktadır. Bu şekilde çok uzun süreli hosting satışları sağlıklı olmayacaktır. Firmada yaşanan sorunlarda hosting hizmetini başka bir firmaya taşıma ihtiyacı duyduğunuz takdirde ödemeyi geri alma vb. sorunlar yaşanacaktır. Bu nedenle 1 ile 5 yıl arasında hosting hizmeti almanız daha sağlıklı bir yöntem olacaktır. Ayrıca bu hizmetin fiyatları çok büyük farklılık gösterebilir. Sanal alemdeki korsan hosting firmalarının hosting fiyatlarındaki ucuzluğuna kanarak paranızı kaptırabilir ve hosting paketinizde büyük problemler ve sıkıntılar yaşayabilirsiniz, eğer hosting fiyatları konusunda içinizin rahat olmasını isterseniz kurumsal firmalar ile çalışmanız hayati önem taşır.

Hosting; alınma amacı ne olursa olsun sahip olduğunuz alan adınıza, hazırlamış olduğunuz web sitelerinin sunucularda barındırılması ve browser a domainin ismi yazıldığında barındıkları sitelerden çağırılmasını, sizin de o web sitesine girebilmenizi sağlar. Sizin adınıza 24 saat boyunca web sitenizin ziyaretçilerine açık kalmasını ve mail formlarınızın ve maillerinizin 24 saat aktif olması açısından bir depo görevi sağlamaktadır. Kısaca hosting hizmeti web sitelerinin yayınını sağlamaktadır.

Hosting almak isteyen domain sahipleri bu konuda fiyata değil almış oldukları hizmete bakmalıdırlar ve sahibi olacakları hosting özelliklerini iyi incelemeliler.

hosting-paket-fiyatlari

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.