İnternet

Cannes Film Festivali 2010 damgamı vurdum :)

Cannes Film Festivali Avrupa’daki en önemli 3 Film festivalinden biridir. Cannes Film Festivalinde her yıl ortalama 20 film yarışmaktadır. Bu filmleri juri başkanı ve juri üyeleri tarafından ödüllendirilir. Cannes Film Festivalinde verilen ödüller Altın palmiye, Büyük jüri, En iyi yönetmen, En iyi Kadın oyuncu, En iyi Erkek oyuncu, En iyi Senaryo, En iyi Kısa film, Altın Kamera, juri Ödülü’dür.

2014 Cannes Film Festivali 14-25 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilmiştir. Jüri başkanlığını Yeni Zellandalı yönetmen Jane Campion üstlenmiş ve büyük ödül Altın Palmiye’yi (Fransızca: Palme d’Or) Türk yönetmen Nuri Bilge Ceylan’ın Kış Uykusu filmi kazanmıştır.

Her yıl düzenlenen Fransa Cannes film festivali ziyaretçilerini ve takipçilerini şaşırtan, sürekli kendini canlı ve özgün tutan uluslararası saygın bir organizasyondur. Arşivimde bulduğum bu örneği sizinle paylaşmak istedim. Elbette günümüz için çok basit ve komik gibi gelse de 4 yıl öncesi için etkileyici bir sürpriz olmuştu. 2010 yılı için takipçilerine özel video hazırlayan orange present’ın diğer yıllarda bu tip çalışmaları olmuşmudur bilemiyorum hiç takip etmedim varsa eğer eminim çok daha kaliteli ve profesyonel olmuştur..

Sonuç itibari ile Cannes Film festivaline 2010 yılında damgasını vuran ilk türk bendim 🙂

VİDEO’YU İZLEMEK İÇİN BU LİNK’E VE AŞAĞIDAKİ RESME TIKLAYABİLİRSİNİZ (2 FARKLI VİDEO)

cannes-film-festivali-2010

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sonrasında sayımız oldukça arttı ve türkler gururumuzu kabartmaya devam etti 🙂

Daha nice ödüllü yıllara diyelim…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.